5 tipov pre hydractáciu
 
Cerave Blog

5 tipov pre dokonalú hydratáciu pokožky

CeraVe Blog > Rady a tipy

Dodržiavate správny pitný režim, ale vaša pokožka je aj tak napnutá a vysušená? Používate každý deň hydratačný krém, ale už po niekoľkých hodinách vidíte na tele nevzhľadné šupinky? Potom je dosť možné, že nedodržiavate základné kroky v starostlivosti o telo, ktoré spolu súvisia a majú priamy dopad na stav vašej pokožky.

Poďme si teda spoločne predstaviť 5 základných krokov, ktoré vám pomôžu udržať si hebkú a vyživenú pokožku po celý deň aj rok.

1.Dodržiavajte pitný režim

Naše telo je tvorené z 80 % vodou, z toho 60 % vody sa vyskytuje v bunkách, 20 % v medzibunkových priestoroch. Je teda zjavné, že sa voda výrazne podpisuje na zdraví a kráse našej pokožky. Správne by mal človek vypiť zhruba 2 - 3 litre tekutín denne. Nie je voda ako voda – dbajte na kvalitu a zloženie.

Voľte skôr slabo mineralizovanú vodu z chráneného podzemného zdroja a správne ju skladujte, aby ste predišli kontaminácii. Silne mineralizované vody sú vhodné pri veľkej záťaži v letnom období alebo pri športe, kedy je potrebné telu rýchlo doplniť minerálne látky. Ideálne pH vody by sa malo pohybovať okolo hodnoty 9,5. Zhluky molekúl takej vody sú omnoho menšie, čo umožňuje maximálne vstrebanie do organizmu, teda aj do kožných buniek. Veľkou výhodou môže byť obsah kyseliny kremičitej, ktorá na seba viaže molekuly toxického hliníka a odvádza ho z tela von. Podporuje imunitný systém, hojenie rán, regeneráciu buniek a zabraňuje tak ich starnutiu.

2.Stravujte sa kvalitne

Hydratáciu pokožky podporíte aj kvalitnou stravou. Pre zdravú a hydratovanú pokožku sú dôležité vitamíny skupiny B, vitamín A, vitamín E a vitamín C, z minerálov kremík, vápnik a zinok. Dôležité prvky nájdete napríklad v orieškoch, semienkach, listovej zelenine, uhorkách či špenáte. Taktiež aj v strukovinách, rybách, ovocí alebo mliečnych výrobkoch.

3.Choďte pravidelne na masáž

Pokiaľ chcete spojiť príjemné s užitočným, zájdite si na relaxačnú masáž. Telové masáže a procedúry majú blahodarný vplyv na celkové uvoľnenie a zlepšujú krvný a lymfatický obeh. Dochádza pri nich k aktivácii bodov v koži, ktoré pokožku hydratujú. Kvalitnou masážou vylúčite z mazových žliaz tuk, čím kožu dobre premastíte. Do pokožky sa tak lepšie vstrebávajú živiny obsiahnuté v kozmetických hydratačných produktoch. Po samotnej masáži preto nezabudnite aplikovať kvalitný Hydratačný krém Cerave pre ešte väčšiu účinnosť.

4. Doprajte si olejový kúpeľ a peeling

Olejový kúpeľ je ideálnym spôsobom, ako navrátiť pokožke chýbajúcu vodu a tuky. Olej (skvelý je napríklad mandľový) pokožku zvláčni, zjemní, navyše na nej vytvorí filter, ktorý bráni ďalšiemu vysychaniu a udržiava v koži vodu. Peeling zbavuje vrchnú časť pokožky odumretých buniek a pripravuje ju tak na aplikáciu ďalších kozmetických prípravkov, ktoré potom pokožka omnoho ľahšie absorbuje. Pokiaľ nie ste fanúšikmi peelingov s chemickými čiastočkami, vystačíte si bohato s morskou soľou alebo trstinovým cukrom.

5.Používajte kvalitnú hydratačnú kozmetiku

Pri výbere hydratačného krému sa zamerajte na zloženie a zvoľte ten správny rad podľa typu vašej pokožky (suchá/normálna/mastná). Je tiež dôležité, aby krém zaisťoval postupné uvoľňovanie aktívnych látok počas celého dňa. Medzi také krémy sa radia hydratačné prípravky CeraVe. Všetky prípravky obsahujú ceramidy, cholesterol, mastné kyseliny a fytosfingozín.

Systém postupného uvoľňovania MVE zaručuje, že sa kľúčové zložky CeraVe rýchlo vstrebú do pokožky, hydratujú ju a dopĺňajú hladinu ceramidov, čo sú lipidové molekuly, ktoré sa v koži vyskytujú prirodzene (až z 50 %). Postupné uvoľňovanie počas celého dňa udržiava potrebnú hladinu hydratácie a dlhodobo pomáha obnove kožnej bariéry a zlepšeniu stavu pokožky.

Aby bol efekt hydratačných prípravkov čo najlepší, je dôležité ich nanášať najneskôr do troch minút od samotného kúpeľa. Pokiaľ si nie ste istý výberom toho správneho krému, poradíme vám tu.

Dámy, a čo líčenie a odličovanie? Zvoľte si ideálne hydratačné make-upy na vodnej báze s kyselinou hyalurónovou a na odlíčenie použite hydratačnú čistiacu emulziu na normálnu až suchú pleť a čistiaci penivý gél na mastnú pleť. S obsahom ceramidov a kyseliny hyalurónovej zaisťujú ochranu kožnej bariéry pokožky tváre a tela. Navyše sú hypoalergénne, takže s nimi odlíčite aj tú najcitlivejšiu pleť.