CLEANSER WEEK 2020 – spoločne k čistej a zdravej pleti
 
Cerave Blog

CeraVe Blog > Rady a tipy

CLEANSER WEEK 2020 – spoločne k čistej a zdravej pleti

Značka CeraVe sa rozhodla v poslednom októbrovom týždni podporiť celosvetovú iniciatívu CLEANSER WEEK, ktorá má za cieľ edukovať spoločnosť o tom, ako si správne čistiť tvár tak, aby bola zachovaná obnova kožnej bariéry a potrebná miera hydratácie. CeraVe prispelo virtuálnymi prednáškami, rozhovormi s dermatológmi a edukatívnym obsahom. Značka CeraVe by v tejto súvislosti rada prezentovala výsledky prieskumu spoločnosti IPSOS, ktorý bol vykonaný na vzorke 500 ľudí vo veku 18 - 60 rokov z 11 rôznych krajín. Celá akcia bola podporená influencermi z celého sveta, vrátane najznámejšieho beauty influencera Hyram Yarbro.

Poďme si spoločne zhrnúť niektoré zásadné fakty.

Voľte čistiace prípravky bez sulfátov

Sulfáty môžu mať na svedomí postupné vysušovanie pokožky, čo môže v konečnej fáze viesť k lupienke či seboroickej dermatitíde. Čím častejšie si teda umývame tvár prípravkami s obsahom sulfátov, tým horší môže byť stav našej pleti.

Tip: Dermatológovia sa zhodujú, že je vhodné voliť jemný čistiaci prípravok bez parfumu, ktorý neobsahuje sulfáty a je pH neutrálny.

Ako často si umývať tvár?

„Správne čistenie tváre je dôležité počas celého roka a nemali by sme ho zanedbávať,“ hovorí dermatológ NYC, MD, Joshua Zeichner. „V lete majú ľudia tendenciu čistiť si tvár častejšie. Hlavnými dôvodmi sú potenie, zvyšky opaľovacích krémov, mikročastice nečistôt z pobytu vonku, chlór, slaná voda… skrátka všetko, čo sa nám na tvári hromadí pri dlhšom pobyte na pláži či pri bazéne. Pri niektorých typoch pleti (mastná, suchá, pleť so sklonom k akné) však môže nadmerné čistenie spôsobiť viac škody než úžitku.“

Aká je teda optimálna frekvencia čistenia? Ráno sú na našej pleti nahromadené baktérie, ktoré vznikli počas spánku. Večer si zas na tvári nesieme veľa nečistôt z vonkajšieho prostredia a dámy, samozrejme, make-up. Ideálne by sme si teda mali čistiť tvár ráno po prebudení a večer pred spaním.

Tip: Tvár by sme si mali umývať pred nanesením denného a nočného krému. Ráno začnite svojou rutinou umývania tváre krúživými pohybmi po dobu 20 sekúnd, tvár utierajte jemnou hubkou alebo jemným uterákom, aby sa trením s hrubším povrchom nenarušila kožná bariéra. Pokračujte nanesením séra a hydratačného krému s SPF faktorom. Večer postupujte v rovnakom poradí, teda najskôr umývanie, potom sérum a hydratačný krém bez SPF faktora.

Aký typ prípravku zvoliť?

V prvom rade by sme mali určiť, aký typ pleti máme, aby sme jej nevhodnou starostlivosťou ešte viac neuškodili. Pokiaľ si nie ste istý, choďte k dermatológovi, ktorý stav pleti vyhodnotí. Potom už ľahko zvolíte typ prípravku, ktorý je zložením najvhodnejší práve pre váš typ pleti.

Pre normálnu až suchú pleť odporúčame: Čistiaci penivý krém , ktorý obsahuje penivú formulu bez sulfátov, 3 esenciálne ceramidy, aminokyseliny a kyselinu hyalurónovú. Zvoliť môžete aj nepenivý variant: Hydratačnú čistiacu emulziu. Oba prípravky pomáhajú chrániť kožnú bariéru a udržiavať prirodzenú vlhkosť pokožky.

Pre mastnú pleť so sklonom k akné odporúčame: Čistiaci penivý gél alebo Hydratačnú micelárnu vodu. Oba prípravky sú maximálne šetrné vďaka obsahu esenciálnych ceramidov, upokojujúcemu niacínamidu a kyseline hyalurónovej. Navyše sú nekomedogénne (neupchávajú póry) a neobsahujú parfum.

Pre extrémne vysušenú pokožku s nerovnomerným povrchom odporúčame:Zjemňujúci čistiaci gél s obsahom kyseliny salicylovej a 10 % urey, ktorý pokožku zjemňuje a zároveň z jej povrchu odstraňuje odumreté kožné bunky.

Pre milovníkov tuhého mydla odporúčame: Hydratačné čistiace mydlo v kocke, ktoré čistí a hydratuje bez toho, aby bola narušená ochranná bariéra pokožky.

Na trhu je k dispozícii nespočetné množstvo čistiacich gélov a krémov, čistiace prípravky CeraVe sú však jedinečné vďaka kombinácii troch hlavných benefitov:

  • Udržiavajú v pleti potrebnú dávku hydratácie - vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej.
  • Obsahujú  3 esenciálne ceramidy, ktoré pomáhajú chrániť a obnovovať kožnú bariéru.
  • Sú  vyvinuté v spolupráci s dermatológmi, predstavujú teda maximálnu bezpečnosť pre všetky typy pleti.

Tip: Čistiace prípravky CeraVsú vhodné na každodenné použitie. Penivý krém a hydratačnú emulziu je možné  navyše použiť  aj  na umývanie pokožky celého tela.

Dúfame, že si vyberiete správne. A pamätajte – krása tkvie v zdraví pleti. Preto starostlivosť o pleť nepodceňujte a pokiaľ si nie ste istý, poraďte sa vždy s dermatológom. Alebo si môžete prečítať tipy, ako na správnu starostlivosť, od dermatologičky MUDr. Ivany Plecháčovej.