SPF

1.Dobrý deň, pani doktorka Plecháčová. Máte nejaké všeobecné odporúčania, ako sa správne starať o pokožku tela, rúk a tváre?

Vo všeobecnosti neodporúčam umývať si ruky príliš často. Nie je vhodné sprchovať sa veľmi dlho teplou vodou. Mydlite si iba nevyhnutné partie 1-krát denne a zvyšok opláchnite vodou. V prípade nadmerného mydlenia je potom koža presušená a v ordinácii vídam na „prečisťovanej“ pokožke až ekzematické zmeny. Sprchové a kúpeľové oleje sú super, najmä na suchšiu pleť.


2. Ako sa správne starať o pokožku v teplých dňoch?


V teplých dňoch je naozaj nutné pokožku hydratovať, tzn. veľa piť, aplikovať ľahšie, menej husté krémy, používať doplnkové prípravky s kyselinou hyalurónovou a hydratačný krém na tvár s SPF. Pokiaľ vás trápi mastná pleť, zaraďte do svojej rutiny aj termálnu vodu v spreji. Po slnení a osprchovaní vždy aplikujte hydratačné mlieko. Je dobré si raz za 14 dní dopriať celotelový peeling. Koža je následne krásne pružná, bez zvyškov kožných šupiniek, opálenie je intenzívnejšie a dlhšie vydrží! Výborné sú aj spreje na ochranu vlasov, obsahujú SPF a oleje, aby sa vlasy nepresušili.

3. A čo v zime?

V zime je to podobné, len používajte skôr mastnejšie a výživnejšie textúry, najmä pokiaľ mrzne. Ideálnym spoločníkom do chladných dní pre vás môže byť hydratačný krém na telo, ktorý je dostupný hneď v niekoľkých veľkostiach. Ani v zime by ste nemali zabúdať na krémy s SPF a krémy na ruky a chodidlá. Pokožka na týchto partiách je často podráždená, suchá a praská z dôvodu teplotných zmien, takže je dobré mať vždy po ruke obnovujúci krém na nohy a ruky .


4. Spotrebitelia sa čím ďalej viac zaujímajú o zloženie prípravkov a podiel obsahu aktívnych látok. Aké aktívne látky sú telu prospešné? Akú funkciu by mali plniť?


Niektoré prípravky obsahujú látky, ktoré odstraňujú ochranný kožný film a narúšajú tak kožnú bariéru. Výsledkom je potom celkové presušenie. CeraVe krémy však obsahujú ceramidy, hlavnú zložku kožnej bariéry, a sú teda k pokožke veľmi šetrné. Na udržanie dostatočnej hydratácie poslúži aj kyselina hyalurónová. Ďalšími nevyhnutnými zložkami sú SPF v denných krémoch. V krémoch proti vráskam by sa mal vyskytovať vitamín C, derivát vitamínu A (retinoidy) a v neposlednom rade ovocné kyseliny (tie sa neodporúčajú pre citlivejšiu pleť, keďže môžu dráždiť).


5. Na trhu je mnoho produktov čistenia, od micelárnej vody cez čistiace mlieko až po penu a ďalšie produkty. Odporučíte spotrebiteľom, aké majú zvoliť s ohľadom na ich typ pleti?


Na odstránenie make-upu sú ideálne prípravky, ktoré sa dajú opláchnuť vodou a nemusíme tak šúchať pleť vatovým tampónom. Pre mastnú pleť je perfektnou voľbou CeraVe Zjemňujúci čistiaci gél , pre ostatné typy pleti CeraVe Hydratačná emulzia. Na záver nezabudnite dočistiť záhyby a očné okolie Hydratačnou micelárnou vodou s obsahom niacínamidu na upokojenie a ceramidov na znovuobnovenie kožnej bariéry. V prípade suchej pleti je však lepšie dočistiť odličovacím mliekom.


6. Pani doktorka, prezraďte nám na záver, aká je Vaša denná rutina starostlivosti o pokožku?


Ráno si umyjem tvár vodou. Pod make-up aplikujem vždy hydratačný krém s SPF, hoci väčšinou používam iba BB krém alebo ľahký hydratačný make-up. Na záver tvár ľahko prepúdrujem alebo zafixujem sprejom, aby make-up vydržal čo najdlhšie. Večer potom tvár dôkladne umyjem čistiacou emulziou, opláchnem vodou a dočistím.

Message
Download Chrome