SPF

Nevyhnutnou súčasťou každodennej starostlivosti o pleť je hydratačný pleťový krém. Pre suchú pleť je obzvlášť dôležitý. Suchá pleť je spôsobená stratou vlhkosti v najvrchnejšej vrstve pokožky. To môže viesť k tomu, že je pleť šupinatá, svrbivá , drsná alebo napätá. Hydratačný pleťový krém môže týmto problémom pomôcť predchádzať a zmierniť ich tým, že pleť hydratuje, uzatvára vlhkosť a posilňuje ochrannú kožnú bariéru.

Vďaka zloženiu s tromi základnými ceramidmi a patentovanej technológii MVE ponúka rad CeraVe hydratačných pleťových krémov pre suchú pleť veľa pozitívnych účinkov. Patrí medzi ne pomoc pri udržiavaní prirodzenej kožnej bariéry a neustála postupná hydratácia pleti  po celý deň. Vyberte si z našich denných a nočných hydratačných prípravkov, pleťových mliek a krémov, aby ste obnovili jemný, hladký a zdravo vyzerajúci vzhľad pleti. 

Často kladené otázky

 • Ak vás zaujíma, ako suchá pleť vyzerá, existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako to zistiť. Najprv je potrebné určiť svoj typ pleti. To sa dá zvyčajne urobiť doma jednoduchým pozorovaním. Na začiatok si vyčistite pleť jemným čistiacim prípravkom, tvár osušte a počkajte približne 30 minút. Ak vaša pleť vyzerá suchá, drsná, šupinatá alebo výrazne dehydratovaná a má výrazné jemné vrásky, pravdepodobne máte suchú pleť. Pleť môže byť tiež napätá, svrbivá alebo spôsobovať diskomfort.

  Majte na pamäti: Každá pleťje jedinečná, a preto je najlepšie sa s akýmikoľvek otázkami ohľadom individuálnych potrieb vašej pleti obrátiť na certifikovaného dermatológa. (To je dôležité najmä v prípade, že vaša suchá pleť je bolestivá, praská, krváca alebo inak narúša vaše bežné aktivity.)
   
 • Starostlivosť o suchú pleť začína výberom správnych produktov, medzi ktoré patrí hydratačný pleťový krém. Našťastie naša ponuka produktov na suchú pleť výber hydratačného pleťového krému zjednodušuje. Naše prípravky sú vyvinuté v spolupráci s dermatológmi, aby pomohli riešiť problémy suchej pleti, ako je svrbenie, šupinatenie a podráždenie. Hydratačné krémy CeraVe na suchú pleť sú bez parfumácie, testované na prítomnosť alergénov a nekomedogénne (čo znamená, že neupchávajú póry). Obsahujú tri základné ceramidy, ktoré pomáhajú udržiavať ochrannú kožnú bariéru, a hydratačné zložky, ako sú kyselina hyalurónová, niacínamid a glycerín. 
 • Hydratačný pleťový krém s ceramidmi prináša mnoho výhod v starostlivosť o suchú pleť. Ceramidy sú ako „lepidlo“, ktoré drží vaše bunky pohromade. Pomáhajú udržať kožnú bariéru neporušenú a zdravú, aby bola schopná udržať vlhkosť vo vnútri a škodlivé dráždivé látky vonku. Podľa výskumu je nižšia hladina ceramidov spojená s určitými ochoreniami suchej kože, ako je napríklad ekzém a psoriáza.1

  Niektoré štúdie naznačujú, že vzhľadom na to, že suchej pleti môžu ceramidy chýbať, lokálna aplikácia krému s ceramidmi môže pomôcť zlepšiť hydratáciu pleti a jej kožnú bariéru .1,2 Všetky hydratačné krémy CeraVe na suchú pleť obsahujú tri základné ceramidy, ktoré sú identickés tými, ktoré sa prirodzene v pleti vyskytujú. Ďalšie informácie o ceramidoch nájdete v článku Revolúcia s ceramidmi.
 • Suchá pleť je častým kožným problémom, ktorý postihuje mnoho ľudí, ale závažnosť a početnosť jej výskytu sa môže u jednotlivých osôb líšiť. Medzi faktory, ktoré môžu ohroziť funkčnosť kožnej bariéry a potenciálne prispievať k suchej pleti, patrí vystavenie slnečnému žiareniu, nízke teploty, nízka vlhkosť vzduchu a nadmerné umývanie. A hoci suchú pleť môžu mať ľudia všetkých vekových kategórií, je podľa Mayo Clinic pravdepodobnejší jej výskyt u ľudí starších ako 40 rokov.3Ak potrebujete radu alebo máte podozrenie, že vašu suchú, svrbiacu pleť môžu spôsobovať alebo zhoršovať vaše súčasné kožné ochorenia, vyhľadajte certifikovaného dermatológa.
 • Odporúčame používať hydratačný krém na suchú pleť dvakrát denne (ráno a večer), aby ste uzamkli vlhkosť a zachovali ochrannú kožnú bariéru. Rovnako ako pri všetkých produktoch starostlivosti o pleť je kľúčom k úspechu dôslednosť. Ak chcete naplno využiť výhody svojho hydratačného pleťového krému, musíte dodržiavať pravidelnú hydratačnú starostlivosť. Ak sa chcete dozvedieť viac, prejdite si náš návod na nastavenie hydratačnej rutiny ako od dermatológa.
 • Pri hľadaní najlepšieho hydratačného krému na suchú pleť je dôležité vyberať si denné varianty, ktoré majú hydratačné účinky a širokospektrálnu ochranu pred slnečným žiarením, ako napríklad CeraVe Hydratačný pleťový krém AM s opaľovacím krémom. Tento nekomedogénny hydratačný krém s ochranným faktorom SPF je skvelou voľbou na dennú starostlivosť na všetky typy pleti, vrátane tej suchej. Obsahuje širokospektrálnu ochranu s SPF 30, technológiu InVisibleZinc™, ceramidy, kyselinu hyalurónovú a niacínamid. CeraVe Hydratačný pleťový krém AM pomáha chrániť pokožku pred UVA a UVB žiarením a nezanecháva biely povlak. Odporúča ho aj The Skin Cancer Foundation, ako vynikajúci celoročný hydratačný krém s ochranným faktorom SPF pre zdravú pleť.
   
 • Pri výbere nočného hydratačného krému na suchú pleť zvoľte možnosť, ktorá pomáha hydratovať, upokojiť a regenerovať vašu pleť počas spánku, ako napríklad CeraVe Hydratačný pleťový krém PM. Tento hutný, ale zároveň ľahký nočný krém je vynikajúcou voľbou z niekoľkých dôvodov. Je vyvinutý v spolupráci s dermatológmi, je bez parfumácie a obsahuje blahodárne nočné zložky, ako napríklad niacínamid. Pomáha hydratovať, zjemňuje pleť a zaisťuje jej stály prísun potrebnej vlhkosti počas celej noci. Obsahuje tri základné ceramidy a pri dôslednom používaní tiež pomáha udržovať ochrannú kožnú bariéru.
 • 1. Spada F, Barnes TM, Greive KA. „Skin hydration is significantly increased by a cream formulated to mimic the skin's own natural moisturizing systems.“ Clin Cosmet Investig Dermatol. 2018 Oct 15;11:491–497. doi: 10.2147/CCID.S177697. PMID: 30410378; PMCID: PMC6197824.
  2. Imokawa, G et al. „Decreased level of ceramides in stratum corneum of atopic dermatitis: an etiologic factor in atopic dry skin?.“ The Journal of investigative dermatology vol. 96,4 (1991): 523–6. doi:10.1111/1523-1747.ep12470233.
  3. „Dry Skin - Symptoms and Causes.“ Mayo Clinic, 25. ledna 2022.
Message
Download Chrome