SPF

Niacinamid, známy aj ako vitamín B3, hrá dôležitú úlohu pri upokojení a obnove kožnej bariéry. S ohľadom na kožnú bariéru bol prvýkrát študovaný v roku 1976 a od vtedy sa stal obľúbenou kozmetickou zložkou pri výrobe produktov starostlivosti o pleť proti akné, ekzémom, rozacei (ružovke) a pri zmenách farby pleti.

Dôležité informácie o niacinamidu

  • Niacínamid je forma vitamínu B3, ktorú vaše telo potrebuje na to, aby si udržalo zdravo vyzerajúcu pokožku. Vitamín B3 je možné nájsť v potravinách bohatých na niacín, ako sú ryby, hydina, obilniny, orechy a strukoviny.

    Niacínamid nie je produkovaný prirodzene vo vašom tele, takže ak chcete získať výhody niacínamidu pre pokožku, budete musieť hľadať externé zdroje.

  • Pri lokálnej aplikácii môže niacínamid pomôcť znížiť stratu vlhkosti a dehydratáciu pokožky. Môže tiež pomôcť upokojiť pokožku a ukázalo sa, že má antioxidačné schopnosti. Vďaka tomu je niacínamid populárnou zložkou produktov zameraných na zlepšenie viditeľných známok enviromentálneho poškodenia pleti – ako je predčasné starnutie pokožky a zmena farby pokožky.
  • Niacínamid môže pomôcť vašej pokožke vyzerať zdravšie a žiarivejšie, ak sa používa ako súčasť rutinnej starostlivosti o pleť. Hoci je niacínamid najznámejší pre svoje rozjasňujúce a hydratačné vlastnosti pokožky, medzi výhody niacínamidu patrí aj jeho schopnosť pomôcť upokojiť pokožku, znížiť výskyt začervenania a zlepšiť nerovnomernú textúru pokožky. Výhody niacínamidu môžu byť obzvlášť užitočné pre pleť so sklonom k nedokonalostiam a zrelú pleť, pretože táto zložka môže pomôcť upokojiť pokožku a pomôcť minimalizovať výskyt vrások a veľkých pórov.

Message
Download Chrome