SPF

Kyselina salicylová (SA) je beta-hydroxykyselina (BHA), ktorá pomáha podporovať prirodzený proces exfoliácie pokožky. Kyselina salicylová, pôvodne získavaná z kôry rastlín ako je vŕba a túžobník, sa už dlho používa ako liek na rôzne kožné problémy ako je psoriáza a suchá, drsná a nerovná koža. Kyselina salicylová, ktorá sa dnes najčastejšie vyrába v laboratóriách, pomáha jemne olupovať (exfoliovať) pokožku a zanecháva ju jemnejšiu a hladšiu.

Dôležité informácie o kyseline salicylovej

  • Jemné exfoliačné účinky kyseliny salicylové sa dajú nájsť v čistiacich prípravkoch, pleťových vodách, krémoch a ďalších prípravkoch starostlivosti o pleť určených špeciálne pre hrubú a hrboľatú pleť a lupienku. Pri používaní podľa návodu vám tieto prípravky môžu pomôcť získať hladšiu a zdravšie vyzerajúcu pokožku.

  • Každý režim starostlivosti o pleť (s kyselinou salicylovou alebo bez nej) by mal zahŕňať každodenné používanie opaľovacieho krému, ktorý sa aplikuje každé ráno, či prší alebo svieti slnko, a v priebehu dlhšieho pobytu na slnku sa znovu aplikuje najmenej každé dve hodiny. Exfoliačné účinky kyseliny salicylovej však môžu spôsobiť, že pokožka bude náchylnejšia voči UV žiareniu, preto odporúčame aj ďalšie opatrenia na ochranu pred slnkom.

  • Kyselina salicylová má ďalekorozsiahle výhody a to vďaka jemným exfoliačným účinkom na drsnú alebo hrboľatú pokožku, ale aj na kožné ochorenia, ako je napríklad lupienka.

Message
Download Chrome