SPF

Retinol, derivát vitamínu A, pomáha podporovať prirodzený proces exfoliácie pokožky, čím zjemňuje a obnovuje jej povrch. Napomáha tak zlepšiť vzhľad jemných liniek, vrások, textúry a nerovnomerného odtieňa pleti.

Dôležité informácie o retinole

  • Pri začatí používania retinolu je možné zaznamenať mierne šupinatenie alebo začervenanie. Pokiaľ sa objavia nejaké nežiadúce účinky alebo podráždenie, je najlepšie aplikáciu rozložiť, kým sa vaša pleť neprispôsobí. Napríklad aplikovať retinolové sérum každý tretí večer a postupne zvyšovať na každý druhý večer a potom každý večer, podľa toho, ako sa bude zvyšovať tolerancia pleti. Pri aplikácii retinolu je tiež dôležité vyhnúť sa kontaktu s očami a oblasti pier.

  • Retinol sa dá bezpečne používať s radom ďalších zložiek starostlivosti o pleť. Je však dôležité sa vyhnúť použitiu až príliš veľa exfoliačných zložiek, aby nedošlo k podráždeniu. Retinol môže napríklad dopĺňať kyselina salicylová, ktorá zjemňuje pleť.

  • Retinol podporuje prirodzený proces exfoliácie pokožky a podporuje odstraňovanie odumretých kožných buniek, čo môže pomôcť zjemniť povrch pokožky.

  • Retinol se bežne vyskytuje v prípravkoch starostlivosti o pleť. Najlepšie je používať retinolové sérum večer, pretože bolo zistené, že sa táto zložka pri vystavení slnečnému žiareniu rozkladá, čo znižuje jej účinnosť. Pokiaľ sa pri začatí používania retinolu objaví suchosť alebo podráždenie, znížte frekvenciu aplikácie, dokým sa vaše pleť neprispôsobí.

  • Každodenní používání opalovacího krému je nezbytnou součástí každé péče o pleť. Kromě toho, že opalovací krém používáte každý den, 365 dní v roce, je důležité jej při delším pobytu na slunci aplikovat znovu aspoň každé dve hodiny. Pri používaní retinolu je dôležité dbať na ochranu pred slnkom obzvlášť starostlivo.

  • Zjednodušene povedané, retinol patrí do skupiny retinoidných zložiek starostivosti o pleť. Zatiaľ čo väčšina retinoidov sú lieky, ktoré vyžadujú lekársky predpis, retinolové séra sú voľnopredajné. Medzi možnosti retinolu patria prípravky prispôsobené tak, aby pomohli zlepšiť vzhľad problémov súvisiacich s vekom, ako sú jemné linky a vrásky, a tiež textúru pleti, žiarivosť, póry a stopy po akné.

  • Retinol pomáha predchádzať hromadeniu odumretých kožných buniek1 a je prospešný pre každého, kto by chtel zlepšiť vzhľad tónu a textúry svojej pleti, vrátane viditeľných zmien spôsobených prirodzeným procesom starnutia alebo stopami po akné. Pokiaľ ide o boj proti starnutiu, exfoliačné účinky retinolu z nej robia účinnú zložku pre zlepšenie vzhľadu jemných liniek, vrások, textúry a žiarivosti pleti.

    Retinol môže tiež pomôcť zlepšiť vzhľad stôp po akné, ktoré zostávajú po odstránení nedokonalostí a zahojení pleti. Okrem toho je preukázané, že pomáha minimalizovať viditeľnosť pórov a zdokonaľuje celkový tón a štruktúru pleti.

  • Exfoliačný účinok retinolu pomáha zlepšovať vzhľad stôp po akné tým, že podporuje odbúravanie narušených buniek

Message
Download Chrome