SPF

Kyselina hyalurónová je cukor, ktorý si telo prirodzene vyrába. Nachádza sa v pokožke vo vysokých koncentráciách, je nevyhnutná pre udržanie rovnováhy vlhkosti pokožky a je zodpovedná za vyplnenie a jej objem – pomáha pokožke zachovať hladkú textúru. Kyselina hyalurónová, ktorá sa tiež nachádza v tekutine, ktorá obklopuje oči a kĺby, pôsobí ako huba – dokáže priťahovať a zadržiavať vodu, čo z nej robí vynikajúcu nekomedogénnu hydratačnú zložku. Prirodzená produkcia kyseliny hyalurónovej v pokožke s vekom klesá, a preto je dôležité používať prípravky starostlivosti o pleť, ktoré túto zložku obsahujú.

Dôležité informácie o kyseline hyalurónovej

  • Kyselina hyalurónová sa používa ako hydratačná zložka v širokej škále produktov a často ju nájdeme v produktoch, ktoré obsahujú zložky, ako sú kyselina salicylová a retinol, ktoré pomáhajú priťahovať a udržiavať vlhkosť v pokožke.

  • Vazelínu je možné použiť na pokožku, ktorá potrebuje hydratáciu a/alebo ochranu, na ktorejkoľvek časti tela. Vďaka svojej schopnosti zabraňovať strate vlhkosti je obzvlášť účinná pre podporu hojenia a hydratáciu extrémne suchej pokožky v oblastiach, ako sú päty, zároveň je dostatočne jemná pre jemnú detskú pokožku.*

  • Kyselinu hyalurónovú nájdete v čistiacich prípravkoch, micelárnych vodách, pleťových vodách, krémoch a sérach. Chcete využíť jej hydratačné a upokojujúce účinky, používajte tieto produkty podľa návodu. Vďaka šetrnej povahe kyseliny hyalurónovej je ideálnou zložkou do prípravkov, ktoré sú vhodné pre citlivú pleť alebo citlivé oblasti, ako je napríklad očné okolie.

  • Kyselina hyalurónová pomáha udržiavať hladinu vlhkosti v pokožke. Pri aplikácii vytvára kyselina hyalurónová na pokožke hydratačnú vrstvu, ktorá jej dodáva jemnosť a hladkosť. Okrem hydratácie povrchu pokožky pomáha kyselina hyalurónová tiež spevňovať, upokojovať a vypínať pokožku.

  • Pokožka obsahuje prirodzene kyselinu hyalurónovú. Čím je pleť mladšia, tým viac kyseliny hyalurónovej sa v nej nachádza, a to kvôli udržiavaniu hydratácie pleti. Hladina kyseliny hyalurónovej sa časom znižuje, čo následne znižuje schopnosť pokožky dopĺňať vlhkosť.

  • Kyselina hyalurónová je ideálnou zložkou pre všetky typy pleti, pretože pomáha zaistiť nekomedogénnu hydratáciu, bez toho aby prispievala k pocitu ťažkej alebo mastnej pleti. Hladina kyseliny hyalurónovej sa s vekom prirodzene znižuje, preto je dôležité vyberať produkty v starostlivosti o pleť, ktoré môžu túto zložku do pleti doplniť.

  • Kyselina hyalurónová je vysoko účinná hydratačná zložka pre celé telo a môže pomôcť obnoviť dlhodobú hydratáciu suchej pokožky, vrátane pokožky rúk a nôh.

Message
Download Chrome