SPF

Použitie kyseliny mliečnej ako zložky starostlivosti o pleť siaha až do starovekého Egypta, kedy sa Kleopatra kúpala v kyslom mlieku preto, aby zlepšila textúru a vzhľad svojej pleti. Ide o prirodzený vedľajší produkt fermentácie rastlín a mliečnych výrobkov (hoci dnes najčastejšie vytváraný v laboratóriu). Je to jemná alfahydroxykyselina, ktorá pomáha podporovať prirodzený proces exfoliácie pokožky.

Dôležité informácie o kyseline mliečnej

  • KKyselina mliečna je exfoliačná alfa-hydroxykyselina (AHA), ktorá pomáha podporovať odbúravanie odumretých kožných buniek. Jemným odstraňovaním nahromadených odumretých buniek táto zložka zjemňuje a vyhladzuje pokožku a pomáha tak zlepšiť jej celkovú štruktúru.2 Kyselina mliečna je naviac súčasťou prirodzeného hydratačného faktoru pokožky alebo NMF, čo je zmes zlúčenín prirodzene sa vyskytujúcich v pokožke, ktoré v nej pomáhajú udržať vlhkosť.3 Kúpanie alebo mytie mydlami a čistiacimi prípravkami môže totiž znížiť hladinu NMF v najvrchnejších vrstvách pokožky.4

  • Kyselina mliečna sa vďaka jej jemnému, ale účinnému exfoliačnému účinku bežne vyskytuje v pleťových vodách a krémoch, ktorých zloženie pomáha zlepšiť stav hrubej a hrboľatej pokožky.

  • Kyselina mliečna pomáha vyhladzovať a zjemňovať drsnú alebo šupinatú pokožku. Produkty obsahujúce túto exfoliačnú zložku môžu byť vhodné pre suchú a citlivú pleť, pretože je jednou z najšetrnejších alfa-hydroxykyselín a ponúka tiež hydratačné účinky.5

  • Mnoho prípravkov s kyselinou mliečnou sa dajú používať denne pre zlepšenie hrubej a suchej pleti a k udržaniu jemnej a hladkej pokožky. Je však dôležité si pre istotu prečítať návod na použitie.

  • Kyselina mliečna je jemná, ale účinná exfoliačná zložka pre drsnú a suchú pokožku kdekoľvek na tele, najmä pre tvrdú pokožku na nohách, hrboľatú pokožku na hrbtoch rúk, lakťoch, kolenách a na mozole.

  • Je dôležité používať vždy širokospektrálny opaľovací krém, ktorý chráni pokožku vystavenú UV žiareniu. Exfoliačné účinky kyseliny mliečnej však môžu zanechať pokožku náchylnejšiu k poškodeniu slnkom, preto sa odporúča prijať ešte ďalšie opatrenia pre ochranu pred slnkom (napríklad obmedziť pobyt na slnku a behom dlšieho pobytu vonku sa aspoň každé dve hodiny opakovane natrieť opaľovacím krémom).

Message
Download Chrome