SPF
Hydratacne kremy

 • Ako zistím, aký typ pleti mám
 • Vlastnosti mastnej pleti
 • Vlastnosti zmiešanej pleti
 • Vlastnosti suchej pleti
 • Čo spôsobuje suchú pleť
 • Význam hydratácie pre našu pleť
 • Aký krém si mám pre svoj typ pleti vybrať
 • Hydratačný krém na mastnú pleť
 • Hydratačný krém na zmiešanú pleť
 • Hydratačný krém na suchú pleť
 • Vyberte si hydratačný krém, ktorý vám najlepšie vyhovuje
 •  

  Ako zistím, aký typ pleti mám?

  Pre výber najvhodnejšieho hydratačného prípravku je nevyhnutné určiť váš typ pleti. Je dôležité si uvedomiť, že váš typ pleti sa môže časom meniť a že naň môžu mať vplyv aj hormonálne faktory, slnečné žiarenie, strava, nedostatok spánku a stres.

  Správne určenie typu pleti je zásadné pre výber hydratačného krému, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám. Napríklad osobám s mastnou pleťou sa odporúčajú ľahké hydratačné krémy, ktoré neupchávajú póry. Naopak ľuďom so suchou pleťou môžu pomôcť bohatšie zvláčňujúce prípravky, ktoré pleti pomáhajú zadržiavať vodu a poskytujú tak dlhotrvajúcu hydratáciu.

  Nižšie vám podrobne vysvetlíme, aké vlastnosti majú jednotlivé typy pleti a aké produkty sú na každý z nich najvhodnejšie:

  Vlastnosti mastnej pleti

  Mastná pleť sa často vyznačuje zvýšenou sekréciou kožného mazu, čo má za následok lesk, rozšírené póry a dokonca aj väčší sklon k vzniku nedokonalostí. Ak sa však budete držať týchto rád, svojej pleti tým veľmi prospejete a zmiernite výskyt nedokonalostí:

  • Vyberte si hydratačný gél alebo krém s ľahkou textúrou, ktorý sa rýchlo vstrebáva.
  • Zvoľte hydratačné krémy, ktoré neupchávajú póry.
  • Hľadajte prípravky bez olejov (t. j. bez mastných látok) obsahujúce zložky, ktoré pomáhajú odstraňovať odumreté kožné bunky a regulovať tvorbu kožného mazu, ako napríklad kyselina salicylová, a ktoré disponujú upokojujúcimi vlastnosťami, ako napríklad niacínamid.
  • Nezabúdajte svoju pleť hydratovať. Ľudia s mastnou pleťou majú občas tendenciu nadmerne používať produkty, ktoré sťahujú póry, a zároveň prestanú používať hydratačné prípravky. Tým však dochádza k vysušeniu pleti a môže sa objaviť svrbenie, pálenie, pnutie a pod. Preto je dôležité zvoliť vhodný hydratačný prípravok s účinnými látkami určenými na mastnú pleť a aplikovať ho ráno a večer po vyčistení pleti. To pomôže udržať vašu pleť hydratovanú a v rovnováhe. Hydratácia je pre tento typ pleti aj naďalej nevyhnutná, pretože udržuje ochrannú kožnú bariéru a zabraňuje vysúšaniu.

  Aby ste si zaistili viditeľne zdravú pleť s týmito vlastnosťami, je nevyhnutné dodržiavať každodennú starostlivosť špecificky určenú na mastnú pleť. Týmto spôsobom môžete zabrániť tvorbe nedokonalostí a regulovať tvorbu kožného mazu.

  Vlastnosti zmiešanej pleti

  Zmiešaná pleť sa vyznačuje kombináciou suchých a lesklých miest na tvári. Starostlivosť o tento typ pleti môže byť náročná, pretože je potrebné nájsť rovnováhu medzi oboma typmi pleti. T-zóna (čelo, nos a brada) je náchylnejšia na zvýšenú sekréciu mazu, zatiaľ čo líca bývajú suchšie.

  Ľudia s týmto typom pleti môžu mať v mastných oblastiach nedokonalosti, čierne bodky a rozšírené póry, zatiaľ čo suchšie miesta môžu svrbieť alebo byť napäté či šupinaté. Je teda zásadné zachovať integritu kožnej bariéry a zároveň pleť hydratovať. Odporúča sa používať produkty s ľahkou textúrou, ktoré sa rýchlo vstrebávajú a obsahujú účinné látky s hydratačnými vlastnosťami , ako je napríklad kyselina hyalurónová, a esenciálne fytoceramidy, ktoré pomáhajú obnovovať a udržiavať integritu kožnej bariéry.

  Vlastnosti suchej pleti

  Suchá pleť je typická narušenou integritou kožnej bariéry v dôsledku zníženého obsahu lipidov a hydratačných faktorov. Pleť má matný vzhľad s nebadateľnými pórmi a zrnitým až drsným povrchom, ktorý sa môže šúpať.

  Intenzívne teplo a chlad prispievajú k zníženiu prirodzených hydratačných faktorov, čo suchosť tohto typu pleti zhoršuje. U ľudí so suchou pleťou jej podráždenie často vedie k svrbeniu a nepríjemným pocitom.

  Na boj s problémami spojenými s týmto typom pleti by ste mali používať vyživujúce a hydratačné látky, ako sú kyselina hyalurónová, glycerín a fytoceramidy, ktoré zaisťujú hydratáciu, kompenzujú nedostatok lipidov a zároveň obnovujú kožnú bariéru.

  Na zlepšenie vzhľadu suchej pleti môžete navyše použiť aj ďalšie postupy. Napríklad pri sprchovaní alebo umývaní tváre používajte vlažnú vodu a čistiaci prípravok určený špeciálne na suchú pokožku. Na udržanie hydratácie vašej pleti môžete doma využiť aj zvlhčovač vzduchu.

  Čo spôsobuje suchú pleť?

  Suchá koža je pomerne častá a postihuje mnoho ľudí. Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu suchú pokožku zhoršovať alebo pôsobiť ako spúšťače jej vzniku:

  • Nedostatok hydratácie: Keď telo nemá potrebné množstvo vody, môže byť pokožka suchá a šupinatá. Na udržanie zdravého vzhľadu pleti je absolútne zásadný dostatočný príjem tekutín.
  • Starnutie: Suchá pokožka sa vyznačuje zníženou činnosťou mazových žliaz, pričom starnutie má na ich činnosť významný vplyv.
  • Pravidelné sprchovanie alebo kúpanie v horúcej vode: Táto zmena teploty môže pokožku zbaviť prírodných olejov a zapríčiniť jej vysušenie.
  • Nadmerné vystavenie slnku: Pri opaľovaní dochádza k zníženiu ochrany pokožky a zvýšeniu potenia, čo vedie k vysušovaniu.
  • Strava s nedostatkom základných živín : Konzumácia potravín bohatých na esenciálne mastné kyseliny, ako sú losos a avokádo, pomáha udržovať pokožku hydratovanú a pružnú.
  • Používanie mydiel a prípravkov, ktoré sťahujú póry: Množstvo mydiel a prípravkov na starostlivosť o pleť obsahuje zložky, ktoré môžu pokožku zbaviť prirodzených olejov a spôsobiť jej vysušenie. V rámci prevencie je vhodné používať prípravky určené na citlivú pleť s neutrálnym pH.
  • K vysúšaniu pokožky prispieva aj nadmerná exfoliácia, ktorá môže odstrániť jej ochranný štít.
  • Zvýšenú suchosť kože môžu spôsobiť aj niektoré lieky alebo patologické stavy, napríklad cukrovka.

  Suchá koža sa môže objaviť na ktorejkoľvek časti tela, ale existujú štyri hlavné oblasti, kde sa objavuje častejšie: ruky, paže, nohy a najmä chodidlá. S príchodom leta koža na chodidlách viac praská a objavujú sa na nej mozole, preto sa v tomto ročnom období odporúča o chodidlá viac starať.

  Riešenie ponúka CeraVe Obnovujúci krém na nohy s kyselinou salicylovou. Je obohatený o ceramidy, kyselinu hyalurónovú a kyselinu salicylovú, vďaka čomu pomáha obnoviť kožnú bariéru a poskytuje intenzívnu hydratáciu. Pomáha tiež pokožku zjemňovať a exfoliovať, čím uľahčuje odstraňovanie odumretých kožných buniek a zanecháva chodidlá hladké. Pri pravidelnom používaní sa už zanedlho budete môcť pochváliť jemnejšími a hladšími chodidlami.

  Význam hydratácie pre našu pleť

  Jednou z najvýznamnejších výhod hydratácie pleti je, že pomáha predchádzať jej starnutiu. Redukuje viditeľnosť jemných liniek a vrások a zachováva pružnosť a pevnosť pleti. Medzi ďalšie výhody patrí:

  • Zlepšenie textúry a tónu pleti, vďaka čomu vyzerá pleť mladšia a žiarivejšia.
  • Upokojenie podráždenej pokožky a zníženie začervenania a zápalu.

  Poznámka: Hydratácia je kľúčom k udržaniu zdravého a mladistvého vzhľadu pleti a zároveň ju chráni pred vonkajšími vplyvmi.

  Ktoré hydratačné krémy sú na môj typ pleti najlepšie?

   

  Na rôzne typy pleti sa odporúčajú rôzne prípravky a starostlivosť.

  Hydratačný krém na mastnú pleť

  Hľadáte ideálny spôsob, ako hydratovať mastnú pleť? Hľadajte prípravky s ľahkým zložením obsahujúce účinné látky regulujúce tvorbu kožného mazu, ako je kyselina salicylová, a hydratačné látky, napríklad kyselinu hyalurónovú. Nezabúdajte tiež na to, že pri tomto type pleti je potrebné obnoviť kožnú bariéru, takže je nutné do starostlivosti zahrnúť fytoceramidy, konkrétne ceramidy 1, 3 a 6-II, ktoré ju pomáhajú obnoviť a udržiavať.

  CeraVe Gél proti nedokonalostiam je hydratačný roztok na starostlivosť o pleť náchylnú na akné, bez alkoholu (etanolu) a parfumácie, ktorý pomáha odstraňovať nedokonalosti bez toho, aby spôsoboval podráždenie. V jeho zložení je potrebné vyzdvihnúť kyselinu salicylovú, kyselinu mliečnu a kyselinu glykolovú ako aktívne látky na korekciu nedokonalostí, ďalej niacínamid spolu s tromi základnými ceramidmi, ktoré pomáhajú obnoviť kožnú bariéru.

  Poznámka: Hydratácia pleti je nevyhnutná, aj keď máte mastnú pleť. Nezabudnite krém nanášať dvakrát denne po vyčistení a tonizácii pleti.

  Hydratačný krém na zmiešanú pleť

  Ak sa vaša pleť vyznačuje kombináciou suchých a mastných oblastí, môžete mať s nájdením ideálneho hydratačného krému problémy. Pri zmiešanej pleti môže byť ťažké udržať rovnováhu a hydratáciu. Našťastie existujú krémy vyvinuté špeciálne na tento typ pleti, ktoré ju pomáhajú udržať pod kontrolou.

  CeraVe Hydratačné mlieko s ochranným faktorom SPF alebo bez neho bude pre normálnu a zmiešanú pleť tou najvhodnejšou voľbou. Obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá pokožku hydratuje, pretože je schopná zadržiavať až tisícnásobok svojej hmotnosti vo vode, a fytoceramidy, konkrétne ceramidy 1, 3 a 6-II, ktoré obnovujú a chránia kožnú bariéru. CeraVe Hydratačné mlieko s ochranným faktorom SPF alebo bez neho navyše obsahuje technológiu MVE, vďaka ktorej je možné už jedným nanesením dosiahnuť 24-hodinovú hydratáciu. To všetko v rovnomernej textúre, ktorá sa okamžite vstrebáva.

  Hydratačný krém na suchú pleť

  Suchosť pokožky môže vyvolať nepríjemný pocit, a to najmä v chladnom podnebí. Výber správneho hydratačného krému je síce náročný, existuje však mnoho alternatív, ktoré môžu suchú pokožku upokojiť a hydratovať.

  Pri výbere hydratačného krému na suchú pleť je dôležité nájsť taký, ktorý obsahuje účinné látky zaisťujúce dlhodobú hydratáciu. Hľadajte produkty, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú, glycerín a ceramidy.

  CeraVe Hydratačný krém je ideálny aj na tú najsuchšiu pleť. Obsahuje kyselinu hyalurónovú (ktorá pomáha zadržiavať vlhkosť), ceramidy (ktoré obnovujú a chránia kožnú bariéru) a glycerín (známy svojimi hydratačnými a zvláčňujúcimi vlastnosťami), takže je ideálnym prípravkom na dosiahnutie hlbšej a dlhšie trvajúcej hydratácie počas 24 hodín aj pri tej najsuchšej pleti.

  Hydratačný krém s fotoprotekciou

  Slnečné žiarenie na nás pôsobí 365 dní v roku a má významný vplyv na kvalitu pokožky. Urýchľuje starnutie pleti a ovplyvňuje integritu kožnej bariéry, pretože UVB a UVA žiarenie znižuje obsah ceramidov.

  Preto je veľmi dôležité do kozmetickej rutiny zaradiť prípravky, ktoré pokožke poskytnú nielen veľmi vysokú ochranu pred ultrafialovým žiarením, ale jej povrchu tiež dodajú nevyhnutné ceramidy, a to v textúre, ktorá sa ľahko nanáša a hydratuje pokožku. Používanie hydratačného krému s fotoprotekciou má značný význam, pretože okrem toho, že pomáha udržovať vlhkosť, tiež chráni pokožku pred škodlivými účinkami UV žiarenia.

   

  Medzi hydratačnými produktmi CeraVe môžeme rozlíšiť dva krémy s ochranným faktorom SPF, CeraVe Hydratačný pleťový krém SPF 25 a CeraVe Hydratačný pleťový krém SPF 50. Tieto krémy obsahujú tri základné fytoceramidy a technológiu MVE, vďaka čomu je už po jednej aplikácii dosiahnutá nepretržitá hydratácia počas 24 hodín. V rámci zloženia vyzdvihujeme aj kyselinu hyalurónovú, glycerín a niacínamid. Výsledkom sú ľahké, nemastné prípravky na starostlivosť o pleť bez parfumácie, ktoré sú vhodné na všetky typy pleti a je možné ich odporučiť aj na citlivú a/alebo jemnú pleť.

  Vyberte si hydratačný krém, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám

  Keď zistíte, ktorý krém je na vašu pleť najlepší, môžete jej vzhľad a štruktúru zásadne ovplyvniť. Ak máte mastnú pleť alebo ste náchylní na akné, mali by ste si vybrať nekomedogénny krém, aby ste predišli upchávaniu pórov alebo zvýšenej tvorbe kožného mazu.

  Pre ľudí so zmiešanou pleťou môže byť hľadanie správneho hydratačného krému trochu zložitejšie. Pri zmiešanej pleti sú niektoré časti tváre mastné a iné suché. Vyberte si preto ľahký, nemastný krém, ktorý sa rýchlo vstrebáva.

  Ak máte suchú pleť, základom je bohatý a hydratačný krém. Hlavným účelom starostlivosti o pleť je obnovenie ceramidov a zaistenie hydratácie, vďaka čomu sa pleť stáva jemnou a pružnou.

Message
Download Chrome