SPF
CLEANSE LIKE A DERM

PREHĽAD

Certifikovaní dermatológovia sú odborníci na starostlivosť o pokožku a sú vyškolení tak, aby vašej pokožke rozumeli lepšie než ktokoľvek iný. Môžu vám pomôcť identifikovať problémy s pleťou, pomôcť vyliečiť rôzne kožné problémy a poskytnúť rady ohľadne postupov užívania a samotných produktov starostlivosti o pleť – vrátane telových hydratačných krémov pre všetky typy pokožky. V tomto sprievodcovi sa s vami podelíme o niektoré osvedčené postupy pre hydratáciu tela, často odporúčané dermatológmi. Ďalej sa dozviete, ako vybrať správny telový hydratačný krém podľa potrieb vašej pokožky a ako udržať pokožku hladkú, jemnú a hydratovanú, ktorá nielen dobre vyzerá, ale tiež prináša príjemný pocit.

5 TIPOV, AKO HYDRATOVAŤ SVOJU POKOŽKU AKO EXPERT

 • Používajte hydratačný krém s ceramidmi
 • Zvoľte správnu textúru podľa vášho typu a potrieb pleti
 • Hydratujte každý deň
 • Hydratačný krém nanášajte na čistú a mierne navlhčenú pokožku
 • Hydratujte tvár aj telo

Tipy na hydratáciu tela

1. Používajte hydratačný krém s ceramidmi

"Ceramidy sú základné lipidy, ktoré sa prirodzene vyskytujú v koži a hrajú kľúčovú úlohu pre zachovanie zdravej kožnej bariéry," vysvetľuje certifikovaná dermatologička MUDr. Jenny Liu. "Znížená hladina ceramidov môže viesť k suchej a podráždenej pokožke." Podľa doktorky Liu môže používanie hydratačných prípravkov obsahujúcich ceramidy "pomôcť (hydratovať) suchú a podráždenú pokožku doplnením hladiny ceramidov do našej kožnej bariéry". Viac informácií o dôležitej úlohe ceramidov pre posilnenie ochrannej kožnej bariéry nájdete v našom sprievodcovi starostlivosť o pleť s ceramidmi.

moisturise like a dream

2. Zvoľte správnu textúru podľa vášho typu a potrieb pleti

Hydratačné krémy nie sú univerzálnym produktom starostlivosti o pleť. Existujú v mnohých rôznych vyhotoveniach – ako krémy, mlieka a masti. Môžu sa značne líšiť svojou štruktúrou, zložením a účelom použitia. Pre objavenie tej pravej hydratačnej starostlivosti o pleť musíte zvážiť svoju súčasnú rutinu starostlivosti o pleť, prostredie, v ktorom sa pohybujete, a vaše ciele spojené so starostlivosťou o pleť.

Ďalej by ste mali vyhľadávať hydratačné krémy s aktívnymi zložkami, ktoré pomáhajú riešiť hlavné problémy vašej pokožky. Ak vás napríklad trápi drsná a nerovná pokožka, môžete si vybrať hydratačný krém, ako je CeraVe SA Zjemňujúci hydratačný krém pre suchú a drsnú pokožku s nerovným povrchom. Tento krém s obsahom kyseliny salicylovej a kyseliny mliečnej pomáha jemne odlupovať odumreté kožné bunky a vyhladzovať štruktúru pokožky, čím zjemňuje veľmi suchú a drsnú pokožku. Ak dávate prednosť ľahkému hydratačnému mlieku, ktoré sa rýchlo vstrebáva a poskytuje dlhotrvajúcu hydratáciu, odporúčame CeraVe Hydratačné mlieko.

Pre pomoc s výberom správnej textúry starostlivosti o pokožku podľa jej potrieb, predstavujeme niektoré hlavné rozdiely medzi mliekami a krémami:

 • Mlieka: mlieka majú jemne krémovú štruktúru, ale obsahujú viac vody než krémy. Vo všeobecnosti sú popisované ako ľahké a ľahko sa vstrebávajú do pokožky. Vzhľadom na to, že telové mlieka majú zloženie s väčším obsahom vody než krémy, môžu byť účinnou možnosťou hydratácie pre mnoho typov pokožky.
 • Krémy:hydratačné krémy majú zvyčajne bohatšiu konzistenciu než mlieka. Vzhľadom na to, že krémy často obsahujú väčšie množstvo zvláčňovadiel, majú zvyčajne hustejšiu textúru, ktorá je vhodná pre suché typy pleti, zrelú a starnúcu pleť aj sezónnu suchosť pokožky v zime.
moisturise like a dream

3. Hydratujte každý deň

Všetky produkty starostlivosti o pleť vyžadujú pre plné využitie ich výhod dôslednosť – vrátane hydratačného krému. "Je dôležité, aby sa hydratácia stala každodennou rutinou, tak ako je čistenie zubov – ráno a večer," vraví certifikovaný dermatológ MUDr. Daniel Sugai. Hydratácia tela dvakrát denne pomôže udržať pokožku dostatočne hydratovanú a vyživenú a zároveň zabráni jej vysušovaniu. Podľa doktora Sugaia je každodenná hydratácia rovnako dôležitá, aj keď cestujete. Na cesty odporúča vziať si so sebou obľúbený hydratačný krém, "aby ste mohli zostať pri tom, na čo ste zvyknutý, a rešpektovať tak potreby svojej kožnej bariéry".

moisturise like a dream

4. Hydratačný krém nanášajte na čistú a mierne navlhčenú pokožku

Pre zabránenie straty vody odporúčajú dermatológovia naniesť hydratačný krém na čistú, mierne navlhčenú pokožku ihneď po kúpaní. "Hydratácia po sprchovaní? Ide o to, aby sa vlhkosť v tele udržala," vraví MUDr. Daniel Sugai. Keď je pokožka mierne navlhčená, hydratačné prípravky účinnejšie hydratujú pokožku a udržiavajú v nej vlhkosť. Aby ste zo svojho hydratačného prípravku vyťažili čo najviac, mali by ste sa tiež vyvarovať kúpacích návykov, ktoré by mohli vašu pokožku vysušiť alebo podráždiť. "Dbajte na to, aby sprchovanie netrvalo dlho a s horúcou vodou," vraví certifikovaná dermatologička MUDr. Adeline Kikam, "pretože to môže pokožku skutočne zbaviť vlhkosti."

moisturise like a dream

5. Hydratujte tvár aj telo

MUDr. Adeline Kikam tvrdí: "Staráte sa o tvár, ale čo pokožka na celom tele?“ Inými slovami, váš hydratačný prípravok by mal poskytovať rovnakú starostlivosť a výživu pokožke pod krkom ako pokožke nad ním. "Hydratácia celého tela udržiava pokožku zdravú – dokonca aj na menej viditeľných miestach,“ vraví MUDr. Kikam. Nezabudnite venovať zvýšenú pozornosť oblastiam tela, ktoré môžu byť náchylnejšie k vysušovaniu, ako sú ruky, nohy, kolená a lakte.

moisturise like a dream

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

 • Hydratačné prípravky sú produkty starostlivosti o pleť, ktoré sú určené predovšetkým na prevenciu a starostlivosť o suchú pleť. To dosahujú dvomi spôsobmi: dodávajú vlhkosť priamo do vrchnej vrstvy pokožky a udržiavajú vlhkosť v tele vytvorením ochrannej kožnej bariéry. Niektoré plnia iba jednu z týchto funkcií, zatiaľ čo iné spĺňajú obe funkcie.

  Mnoho hydratačných produktov obsahuje kombináciu zložiek, ktoré pôsobia súčasne, a majú tak viac účinkov, ako napríklad Hydratačný krém CeraVe. Tento rýchlo sa vstrebávajúci hydratačný krém bez parfumácie, ktorého zloženie obsahuje tri základné ceramidy a kyselinu hyalurónovú, pomáha udržiavať vlhkosť v pokožke a obnoviť jej ochrannú kožnú bariéru.

 • V hydratačných krémoch sa vyskytujú tri hlavné typy zložiek: látky s okluzívnym účinkom, zvláčňujúce a zvlhčujúce látky. Zvláčňujúce látky obsahujú zmes oleja a vody a pomáhajú zjemneniu a vyhladeniu pokožky. Látky s okluzívnym účinkom (napr. vazelína) vytvárajú ochrannú vrstvu, ktorá pomáha udržiavať vlhkosť a zabraňuje odparovaniu vody z pokožky. Zvlhčujúce látky (napr. kyselina hyalurónová) priťahujú a udržiavajú vlhkosť v pokožke.

  CeraVe hydratačné krémy obsahujú aj zložky podporujúce ochrannú kožnú bariéru – naše tri esenciálné ceramidy, ktoré pomáhajú udržiavať ochrannú bariéru vašej pleti. Táto ochranná bariéra je pre zdravie pokožky zásadná, pretože v nej pomáha udržiavať potrebnú vlhkosť, a naopak vonkajšie dráždivé látky udržiava mimo nej.

 • Všetky typy pleti potrebujú dostatočnú hydratáciu, aby si zachovali hladký, žiarivý a zdravý vzhľad. Ako už MUDr. Jenny Liu spomenula vyššie, problémy, ako je nedostatok ceramidov a strata vody, môžu prispieť k pocitu sucha, svrbeniu a diskomfortu pokožky. Môžu tiež viesť k poruchám funkcie kožnej bariéry. „Svrbenie a suché zápalové stavy vedú k narušeniu kožnej bariéry,“ vysvetľuje MUDr. Daniel Sugai. Dôsledné používanie hydratačného krému s kvalitným zložením môže podporiť celkový vzhľad pokožky a pomôcť udržať kožnú bariéru zdravú.
 • Kľúčom k maximálnemu využitiu hydratačných zložiek obsiahnutých v hydratačných krémoch je výber správneho produktu. Hydratačné krémy CeraVe obsahujú kombináciu hydratačných zložiek, ktoré upokojujú pokožku a pomáhajú ju udržiavať hladkú a príjemnú na dotyk. Patria medzi ne tri základné ceramidy, kyselina hyalurónová a glycerín. Všetky naše hydratačné krémy odporúčané dermatológmi sú bez parfumu, testované proti alergiám a odborne vyvinuté tak, aby pomáhali udržiavať ochrannú bariéru vašej pokožky.
 • Hydratačný krém by sa mal používať denne ako súčasť starostlivosti o pleť a vtedy, keď je vaša pleť suchá, podľa potreby. Podľa americkej dermatologickej akadémie je najdôležitejšie použiť hydratačný krém ihneď po kúpaní alebo umytí rúk.1 Jedným z užitočných spôsobov, ako zabrániť vysušovaniu pokožky rúk na cestách, je nosiť so sebou hydratačný nemastný krém na ruky, ktorý môžete použiť po umytí rúk, napríklad CeraVe Obnovujúci krém na ruky.
 • Ideálne množstvo telového hydratačného krému sa líši v závislosti od konzistencie výrobku a od oblasti, ktorú hydratujete. Pri použití telového mlieka na celé telo po sprchovaní budete musieť pokryť väčšiu plochu než napríklad pri použití krému na ruky. Telové mlieka na vodnej báze majú obvykle redšiu konzistenciu než telové krémy s bohatou textúrou, čo zvyčajne umožňuje ich ľahké rozotieranie a pokrytie väčšej plochy menším množstvom prípravku. Či už používate telové mlieko, krém na ruky alebo krém na nohy, naneste dostatočné množstvo prípravku pre pokrytie kompletnej cieľovej oblasti a rovnomerne rozotrite. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov vždy aplikujte hydratačné krémy podľa pokynov uvedených na obale výrobku alebo podľa odporúčania lekára.
 • Suchá pokožka na tele môže mať mnoho možných príčin, ktoré nemusia byť vždy vyriešené iba hydratáciou. Pokiaľ sa u vás objaví chronická suchá koža, ktorá šupinatie, je bolestivá alebo popraskaná, je dôležité poradiť sa s certifikovaným dermatológom, pretože to môže byť príznak niektorého z kožných ochorení.
 • 1. Dermatologists’ Top Tips for Relieving Dry Skin. American Academy of Dermatology Association, 2022.
Message
Download Chrome