SPF
CLEANSE LIKE A DERM

Čo pri čistení pleti robiť a nerobiť

Nesprávne čistenie môže viesť k narušeniu kožnej bariéry a zanechať na pleti nepríjemný pocit suchosti a napätia. Aby sme vám pomohli z vašej rutiny čistenia vyťažiť čo najviac, podelíme sa s vami o hlavné zásady čistenia pokožky, ktoré je potrebné mať na pamäti. Ich dodržiavaním potom docielite hydratovanú a zdravo vyzerajúcu pleť.

1. Zvoľte správne zloženie

Čo robiť: Siahnite po prípravku čistenia podľa typu svojej pleti

Neexistuje univerzálny prípravok čistenia pleti, ktorý by vyhovoval úplne všetkým. Preto je potrebné zvoliť taký, ktorý bude najlepšie vyhovovať práve vášmu špecifickému typu pleti – to vám pomôže pleť vyčistiť bez nežiaducich vedľajších účinkov (ako je citlivosť, olupovanie alebo svrbenie pleti).

Čo nerobiť: Vyhnite sa nešetrným, vysušujúcim prípravkom

Niektoré prípravky určené na čistenie pleti obsahujú nešetrné, vysušujúce ingrediencie, ktoré môžu oslabiť kožnú bariéru. Čistiace prípravky CeraVe neobsahujú alkohol, sulfáty a parfumáciu, vašu pleť tak jemne čistia, a to bez pocitu vysušenia či narušenia.

Cleanse like a derm

2. Zvoľte si ideálnu frekvenciu čistenia pleti

Hoci je pleť každého z nás jedinečná, existuje niekoľko všeobecných zásad, ktoré vás navedú, ako často si tvár čistiť. Pre individuálnu frekvenciu čistenia pleti sa poraďte so svojím lekárom alebo certifikovaným dermatológom.

Cleanse like a derm

Čo robiť: Tvár čistite dvakrát denne a tiež vtedy, keď sa spotíte

Dodržiavajte dôslednú rutinu, pleť čistite dvakrát denne: ráno a večer. Dôležité je pleť vyčistiť aj po cvičení alebo inej činnosti, pri ktorej sa veľmi potíte.

Čo nerobiť: Nečistite tvár príliš často (alebo nedostatočne)

Nadmerné aj nedostatočné čistenie môže mať vplyv na vzhľad vašej pleti. Príliš časté umývanie môže vašu pleť zbaviť potrebnej hydratácie. Nedostatočné čistenie môže byť príčinou hromadenia nečistôt a kožného mazu, ktoré upchávajú póry, a zároveň množenia baktérií.

3. Riaďte sa radami dermatológa

Čo robiť: Dôverujte odborníkom a ak je treba, vyhľadajte pomoc

Ako už bolo povedané vyššie, nešetrné prípravky čistenia môžu poškodiť kožnú bariéru - do pokožky následne ľahšie prenikajú dráždivé látky, dochádza tiež k strate hydratácie. Odporúčame preto zvoliť jemné prípravky čistenia odporúčané dermatológmi, tie totiž odstraňujú kožný maz, nečistoty a make-up bez toho, aby narušili kožnú bariéru.

V prípade potreby je tiež dôležité vyhľadať pomoc dermatológa. Dermatológ vám zodpovie všetky otázky týkajúce sa vašich kožných problémov a ponúkne vám odborné poradenstvo a možnosti liečby.

Čo nerobiť: Po vyčistení pleti nevynechávajte hydratačný a opaľovací krém

Okrem prípravku čistenia sú základnými pomocníkmi v správnej rutine starostlivosti o pleť hydratačný krém a opaľovací krém. Hydratačný krém pomáha hydratovať pokožku a zabraňuje strate vlhkosti, opaľovací krém pokožku chráni pred škodlivým slnečným UV žiarením. Niekedy je možné kúpiť si hydratačný krém a opaľovací prípravok v jednom, vyskúšať môžete napríklad CeraVe Hydratačný pleťový krém s SPF.

clad-icon-3

Nájdite čistiaci prípravok CeraVe pre svoj typ pleti

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

  • Prípravok čistenia je určený na jemné odstránenie kožného mazu, nečistôt, potu, odumretých kožných buniek a make-upu z povrchu pleti. Tieto nečistoty sú následne z pleti opláchnuté. Dobrý prípravok čistenia zabraňuje hromadeniu rezíduí a zároveň nenarušuje kožnú bariéru.

    Všetky prípravky čistenia CeraVe obsahujú tri esenciálne ceramidy, ktoré pomáhajú uzamykať vlhkosť v pokožke a obnovovať ochrannú kožnú bariéru. Obsahujú tiež prospešné zložky, ako je niacínamid, kyselina hyalurónová a kyselina salicylová, ktoré cielia na konkrétne problémy a prispievajú k zdravému vzhľadu pleti.

  • V ideálnom prípade by ste si mali tvár čistiť dvakrát denne, raz ráno a druhýkrát večer. Zvážte tiež čistenie pleti po akejkoľvek aktivite, pri ktorej sa vaša tvár viditeľne potí. Je však dôležité mať na pamäti, že pleť každého z nás je jedinečná a správna frekvencia čistenia sa môže líšiť v závislosti od potrieb vašej pleti. V prípade pochybností, ako často pleť čistiť, sa poraďte so svojím dermatológom.
  • To sa môže pri jednotlivých produktoch čistenia líšiť. Vždy si dôkladne prečítajte obal výrobku a prípravok aplikujte podľa pokynov. Prípravok čistenia na tvár nanášajte krúživými pohybmi pomocou končekov prstov (bez prílišného namáhania pleti). Následne prípravok dôkladne opláchnite vlažnou vodou a pleť ľahko osušte prikladaním čistého mäkkého uteráka.
  • Niektorí si možno kladú otázku, či na vyčistenie pleti nestačí len obyčajná voda. Voda však na dôkladné vyčistenie pleti a rozpustenie kožného mazu zvyčajne naozaj nestačí. Dôvodom je to, že väčšina nečistôt, ktoré sa počas dňa na pokožke nahromadia, nie je rozpustná vo vode. Voda ich preto z pleti odstrániť nedokáže.
  • Pri čistení pleti sa vo všeobecnosti odporúča vyhnúť sa extrémnym teplotám, teda príliš teplej aj príliš studenej vode. Horúca voda môže z pokožky odstrániť prospešné oleje a oslabiť hydratačnú bariéru, v dôsledku toho potom môže byť vaša pleť suchá a vy môžete čeliť nepríjemným pocitom, najmä pokiaľ máte suchú alebo citlivú pleť. Na čistenie pleti je preto najlepšia skôr vlažná voda, ktorá pomôže udržať vašu pleť v pokoji a rovnováhe.
  • Umývanie tváre v sprche je úplne v poriadku - pokiaľ používate prípravky čistenia odporúčané dermatológom, pleť čistíte šetrne a prípravok nanášate čistými rukami pomocou končekov prstov. Pokúste sa vyhnúť príliš dlhému sprchovaniu v teplej vode, aby ste pokožku zbytočne nevysušili.
  • Agresívnym drhnutím pleti nedosiahnete jej hlbšie vyčistenie. Práve naopak. Pleť môže byť v dôsledku trenia začervenaná a podráždená. Pleť netrite ani pri sušení, zároveň nepoužívajte drsné tkaniny, mohlo by dôjsť k podráždeniu pleti.
Message
Download Chrome