SPF

Funkcia kožnej bariéry

Koža pokrýva celé naše telo, ide o najväčší orgán a tiež prvú obrannú vrstvu, ktorá nás udržiava zdravých. Kožná bariéra je teda akýmsi štítom, ktorý nás chráni pred škodlivými dráždivými látkami a vonkajšími agresormi. Táto hydratačná bariéra nás chráni pred znečistením, UV žiarením, podráždením a ďalšími škodlivými agresormi. Poškodená, stenčená či narušená kožná bariéra prepúšťa dráždivé látky omnoho ľahšie. Správna starostlivosť o pleť a posilnenie ochrannej kožnej bariéry môže zmierniť dehydratáciu, citlivosť a známky starnutia pokožky, výsledkom potom bude vyživená, zdravo vyzerajúca a žiarivá pleť.

Pochopte svoju pleť

Efektívna rutina starostlivosti o pleť začína porozumením pokožke a tomu, čo potrebuje. Koža pozostáva z niekoľkých rôznych vrstiev, vonkajšiu vrstvu kože označujeme ako stratum corneum, ktorá na povrchu epidermis pripomína štruktúru podobnú tehličkám. Každý korneocyt alebo tehlička je tvorený starostlivo formulovaným pomerom medzibunkových lipidov, ceramidov, cholesterolu a mastných kyselín. Medzibunkové lipidy následne fungujú ako malta, ktorá drží jednotlivé prvky pohromade, a ceramidy zaisťujú nevyhnutný maz. Každý prvok má svoju špecifickú úlohu a spoločne vytvárajú zdravú kožnú bariéru.


Ak sú tieto prvky vyčerpané alebo narušené, dochádza k oslabeniu kožnej bariéry a rýchlejšej strate vlhkosti v pokožke. Pleť môžu narušiť aj agresívne chemické látky a potenciálne dráždivé zložky. Medzi prejavy narušenej hydratačnej bariéry radíme suchosť, mdlý vzhľad, zápal a citlivosť pleti.

Ako dochádza k poškodeniu kožnej bariéry

Dôvodov pre narušenie kožnej bariéry existuje hneď niekoľko, spomeňme napríklad vplyv vonkajšieho prostredia, genetické predispozície alebo vek. Kožná bariéra môže byť navyše s vekom naďalej oslabovaná, čo môže byť zapríčinené stratou vlhkosti v kožných bunkách a celkovo nižšou hydratáciou organizmu v dôsledku starnutia. Naše telo je pri narodení tvorené zo 75 % vodou, toto číslo vplyvom starnutia klesá, výsledkom sú vrásky, jemné linky a pleť, ktorá pôsobí staro.

Na zdravé fungovanie pokožky má však vplyv aj voľba kozmetických prípravkov. Agresívne produkty, najmä však tie s obsahom alkoholu a umelej parfumácie, môžu v niektorých prípadoch viesť k začervenaniu a suchosti pleti. Niektoré ošetrujúce prípravky vám síce pomôžu dostať problematickú pleť so sklonom k nedokonalostiam pod kontrolu, môžu však tiež oslabiť kožnú bariéru, ktorá tak bude zraniteľnejšia voči potenciálne dráždivým látkam. Pri posilňovaní narušenej kožnej bariéry je potrebné začať tým, že poznáte svoj typ pleti a identifikujete ďalšie problémy svoje pleti. Vďaka tomu si potom budete schopný zvoliť tie správne prípravky starostlivosti.

Prípravky pre posilnenie kožnej bariéry

Výživa pleti a posilnenie jej vonkajšej vrstvy prispieva k celkovému zdraviu pokožky, tým sa zvýši aj jej elasticita a odolnosť voči vonkajšiemu podráždeniu. Zdravá kožná bariéra bude zadržiavať vlhkosť, vaša pokožka sa bude cítiť dostatočne hydratovaná a navonok bude vyzerať viac rozjasnená a svieža. Kyselina hyalurónová a tri esenciálne ceramidy sú prirodzene obsiahnuté v pleti, ich množstvo sa ale časom znižuje. Pleti je potrebné dodať kyselinu hyalurónovú pre hydratáciu a tri esenciálne ceramidy pre udržiavanie a posilnenie kožnej bariéry, čo pomôže zlepšiť kvalitu a vzhľad pleti.

Rad pleťových prípravkov CeraVe bol vyvinutý v spolupráci s dermatológmi, cieli na udržiavanie a posilnenie prirodzenej kožnej bariéry pre dostatočne hydratovanú a zdravo vyzerajúcu pleť. Všetky prípravky CeraVe obsahujú tri esenciálne ceramidy (1, 3 a 6-II) a kyselinu hyalurónovú. Kyselina hyalurónová je prírodný cukor obsiahnutý v pleti, ktorý je schopný zadržať tisícnásobok svojho objemu vody. Ide o kľúčovú zložku pre dosiahnutie dostatočne hydratovanej pleti. CeraVe využíva aj technológiu multivezikulárnej emulzie® (MVE), teda technológiu pro postupné uvoľňovanie, vďaka čomu je pleť hydratovaná až po dobu 24 hodín. Rad pleťových prípravkov CeraVe neobsahuje parfumáciu, je vhodný pre citlivú pleť a neupcháva póry.

Na vyčistenie pleti najskôr zvoľte CeraVe Hydratačný čistiaci gél, ktorý pleť jemne zbaví nečistôt a zanechá ju s pocitom sviežosti a hydratácie. Následne naneste CeraVe Hydratačný pleťový krém a dodajte pleti tri esenciálne ceramidy. Pre starostlivosť o pokožku tela zvoľte CeraVe Hydratačný krém, ktorý zaistí hĺbkovú hydratáciu pre suchú až veľmi suchú pokožku.

Message
Download Chrome