Čo sú ceramidy? Ceramidy tvoria 50 % kožnej bariéry.
 

Čo sú ceramidy?

CeraVe Ceamides

Ceramidy tvoria 50 % kožnej bariéry

Ceramidy sú druhom lipidových molekúl, ktorý sa prirodzene vyskytuje v pokožke. Sú kľúčové pre obnovu a hydratáciu kožnej bariéry. Bez ceramidov by bola pokožka suchá, podráždená a svrbela by.

3 esenciálne ceramidy CeraVe sú kľúčom k zdravo vyzerajúcej pokožke

Nižšie hladiny ceramidov sú spojené s kožnými problémami, ako sú akné, ekzém, lupienka a rozacea. Slnečné žiarenie, nepriaznivé podnebie či vek tiež ovplyvňujú hladiny ceramidov a môžu ohroziť funkciu kožnej bariéry, čo prispieva k vysúšaniu pokožky.

CeraVe bolo vyvinuté s dermatológmi a všetky produkty obsahujú zmes troch esenciálnych ceramidov, identických s tými, ktoré sa prirodzene nachádzajú v pokožke. Pomáhajú dopĺňať prirodzené hladiny lipidov v pokožke a obnovujú jej rovnováhu.

CeraVe Family of products
CeraVe Family of products

Postupné uvoľňovanie ceramidov vďaka MVE technológii

Technológia MVE zaisťuje postupné uvoľňovanie ceramidov do kožnej bariéry.

 

Ceramidy obnovujú a hydratujú

Dopĺňaním ceramidov tam, kde sú najviac potrebné, pomáha CeraVe obnoviť prirodzenú kožnú bariéru, a teda uchovať vlhkosť vo vnútri pokožky a škodlivé látky vonku.

The ceramides in CeraVe
CeraVe Family of products

Ceramidy sú vo všetkých produktoch CeraVe

CeraVe obsahuje unikátnu kombináciu 3 ceramidov prirodzene sa vyskytujúcich v pleti: ceramid 1, ceramid 3 a ceramid 6-II. Navyše obsahuje aj cholesterol, mastné kyseliny a fytosfingozín. Tieto zložky pôsobia synergicky na udržanie optimálneho stavu kožnej bariéry.