SPF
healing ointment

Prehľad

Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu k suchej a dehydratovanej pokožke prispieť: chladné a suché počasie, abrazívne čistiace prostriedky a nadmerné umývanie. Tento problém spôsobuje predovšetkým strata vody z najvrchnejšej vrstvy kože (známej tiež ako kožná bariéra). Pri narušení prirodzenej hydratačnej kožnej bariéry môže dôjsť k tomu, že voda z povrchu kože vyprchá príliš rýchlo. Výsledkom je často suchá, šupinatá alebo drsná koža, ktorá je napätá, svrbí a cítite sa v nej nepríjemne. Jedným zo spôsobov, ako pomôcť pokožke zadržať vodu a uchovať jej ochrannú bariéru, je CeraVe Regeneračná masť, intenzívna masť určená špeciálne na veľmi suchú a hrubú pokožku. Nižšie vysvetlíme, vďaka čomu je naša masť na suchú pokožku jedinečná, a prezradíme vám päť rôznych spôsobov, ako tento hojivý balzam používať v starostlivosti o pokožku.

Ako CeraVe Regeneračná masť funguje

  • Pokožka sa vysušuje, keď nemá dostatok vlhkosti, aby bola účinne hydratovaná.
  • CeraVe Regeneračná masť ponúka intenzívnu starostlivosť pre veľmi suchú pokožku, pomáha zachytávať vlhkosť a zároveň chráni pokožku pred nadmernou stratou vody.
  • Môžete ju používať ako každodenné hydratačné telové mlieko, ako intenzívnu nočnú kúru pre veľmi suchú pokožku alebo ako bodové ošetrenie suchých, šupinatých miest.
  • Našu hojivú masť je možné použiť aj na zmiernenie podráždenej pokožky a na ochranu hojacej sa popraskanej, odretej a extrémne suchej kože.

Čo je to masť?

Než sa pustíme do podrobností o tom, ako našu masť na suchú pokožku používať, venujme chvíľu tomu, čo to masť vôbec je (a čo môže pre vašu pokožku urobiť). Všeobecne možno povedať, že masť je hutný prípravok starostlivosti o pokožku podobný balzamu, ktorý pomáha zmierniť problémy, ako je suchosť, odreniny a podráždenie. Masti obvykle majú zvláčňujúce a okluzívne účinky, ktoré pomáhajú pokožku chrániť. Majú podobnú štruktúru ako balzamy – sú husté, hladké a polotuhé, a obvykle sú na báze oleja (skôr než na báze vody). Mnohé z nich obsahujú vazelínu, ktorá patrí medzi najúčinnejšie okluzívne hydratačné zložky. Zo štúdií vyplýva, že vazelína znižuje transepidermálnu stratu vody (TEWL) o 99 %, čo je viac ako akákoľvek iná okluzívna hydratačná zložka.1

CeraVe Regeneračná masť obsahuje 49,5 % vazelíny a tri esenciálne ceramidy, pantenol, a kyselinu hyalurónovú. Upokojuje, chráni a hydratuje extrémne suchú pokožku a je nekomedogénna, čo znamená, že neupcháva póry. Táto masť vytvára ochrannú vrstvu, ktorá pomáha zlepšiť funkciu kožnej bariéry až na osem hodín. Navyše naša masť na suchú pokožku nie je mastná, je bez parfumácie a vhodná pre všetky typy pokožky, vrátane tej citlivej.

Päť spôsobov použitia CeraVe Regeneračnej masti pre veľmi suchú pokožku

Pretože sa suchá a šupinatá koža môže objaviť kdekoľvek na tele, je ideálne mať masť, ktorú je možné použiť na akúkoľvek časť tela. CeraVe Regeneračná masť je navrhnutá tak, aby pomáhala upokojovať a chrániť veľmi suchú pokožku kdekoľvek na tele – od jemnej pleti na tvári až po silnejšiu pokožku na lakťoch, kolenách a chodidlách. Prečítajte si naše obľúbené spôsoby použitia tejto všestrannej masti na suchú pokožku na tvári aj tele.

 

1. Každodenný hydratačný prípravok

Všeobecne odporúčame na každodennú hydratáciu používať telové mlieko alebo krém. Ak však máte extrémne suchú pokožku, je možné používať masť (len sa uistite, že je jej zloženie vhodné na každodenné použitie). Tu vám poradíme, ako najlepšie využiť našu masť na suchú pokožku, keď ju používate ako hydratačný prípravok na telo:

  1. Sprchovanie: Aby ste minimalizovali vysušovanie pokožky, sprchujte sa čo najkratšiu dobu (ideálne menej ako 10 minút) a používajte vlažnú vodu. Príliš horúca voda môže narušiť kožnú bariéru a potenciálne zhoršiť vysušenie a podráždenie pokožky. Ak sa práve nechystáte sprchovať, môžete si na pokožku jednoducho streknúť trochu vody.
  2. Po sprchovaní: Po sprchovaní z pokožky jemným prikladaním osušte čistým a mäkkým uterákom prebytočnú vodu.
  3. Hydratácia: Na suché miesta vyžadujúce intenzívnu starostlivosť rovnomerne naneste tenkú vrstvu masti. Pred obliekaním nechajte masť úplne vstrebať.

 

2. Intenzívna nočná starostlivosť

Ak máte často problémy so suchou a šupinatou pleťou, zrejme ste sa stretli s pojmom „slugging“. Slugging je trend v starostlivosti o pleť, ktorý spočíva v tom, že si pred spaním rovnomerne nanesiete na tvár tenkú vrstvu okluzívnej masti, ktorá pomáha zachytiť vlhkosť a dodáva pleti hladší a plnší vzhľad.. Ak chcete slugging využiť na maximum, doprajte si svoju bežnú večernú starostlivosť o pleť a potom na čistú pleť naneste tenkú vrstvu regeneračnej masti CeraVe. Ráno zotrite prebytočnú masť a vykonajte obvyklú rannú starostlivosť o pleť, ktorú začnete dôkladným čistením pleti.

Upozornenie: Majte na pamäti, že by ste sa pri použití aktívnych látok, ako je retinol alebo kyselina mliečna, mali sluggingu vyhnúť. Slugging uzatvára vlhkosť, ale môže uzatvoriť aj tieto látky a spôsobiť nežiaduce podráždenie.

 

3. Cielené ošetrenie suchých miest

Veľmi suché miesta ošetrite regeneračnou masťou zvlášť. Po nanesení vami bežne používaného pleťového krému stačí masť natrieť na suché miesta, čo pomôže uzavrieť vlhkosť tam, kde je to potrebné najviac.

 

4. Úľava od podráždenej pokožky

Príčinou citlivej, podráždenej a suchej pokožky môže byť oslabená kožná bariéra. Veľmi suchá pokožka môže byť spojená s nepríjemnými pocitmi, ako je svrbenie alebo napätie. Použitie CeraVe Regeneračnej masti na suché a podráždené miesta pomáha upokojiť a hydratovať pokožku a chráni ju pred vonkajšími vplyvmi, ktoré môžu prispieť k ďalšiemu podráždeniu. V niektorých prípadoch môže naša regeneračná masť dokonca pomôcť urýchliť prirodzený proces hojenia pokožky. Upokojujúce zloženie je navyše vyvinuté špeciálne pre narušenú kožnú bariéru a neobsahuje farbivá, lanolín ani parfumy.

 

5. Starostlivosť o popraskané päty

Ak trávite veľa času na nohách, môže vám koža na pätách praskať, najmä ak je už vysušená. Stvrdnutú a odumretú kožu pomáha odstrániť exfoliácia, kľúčom k ochrane pokožky pred nadmerným vysušovaním je však hydratácia. Mayo Clinic odporúča používať na suché päty hydratačný prípravok na báze vazelíny, ktorý pomáha zadržiavať vlhkosť a obmedzuje transepidermálnu stratu vody (TEWL).2 Pre extra dávku hydratácie odporúčame pred spaním naniesť na čisté a vlhké chodidlá hrubú vrstvu CeraVe Regeneračnej masti a potom si obliecť bavlnené ponožky, ktoré pomôžu upokojujúcemu balzamu vstrebať sa (a navyše sa nešmyknete!). Zabránia aj tomu, aby sa vám masť obtrela o prestieradlo).

 

6. Balzam na suché a popraskané pery

CeraVe Regeneračnú masť je možné tiež použiť na veľmi suché a popraskané pery. Naneste trochu masti končekmi prstov na pery ako balzam. Nanášajte ju, kedykoľvek si všimnete, že sú vaše pery suché. Našu masť na suchú pokožku aplikujte na popraskané pery pred spaním, aby vaše pery boli hydratované aj počas spánku.

Na pomoc s výberom produktov vhodných na váš typ pleti a problémy s pokožkou použite našu aplikáciu , nástroj na vyhľadávanie vhodného riešenia starostlivosti o pleť.

Zdroje

  1. Harwood A, Nassereddin A, Krishnamurthy K. „Moisturizers.“ [aktualizované dňa 2. januára 2021]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; január 2022.
  2. Torborg, Liza. „Mayo Clinic Q and A: Take steps at home to manage dry, cracked heels.“ Mayo Clinic News Network, 25. decembra 2018.
Message
Download Chrome